Ray Ban Stories Meteor Polish Brown

Značka: RAY - BAN
9 544 Kč
Skladem (1 ks)

Brýle Meteor jsou dámskou klasikou rockové revoluce 60tých let a součástí hip-hopové kultury. 

Nyní je možno pořídit brýle Ray Ban Meteor s nejnovějšími nositelnými technologiemi v Ray-Ban Stories Meteor - spojení toho nejlepšího z Vašeho telefonu s nadčasovým tvarem brýlí Vám přináší nový způsob, jak zachytit a sdílet svá dobrodružství.

Ray Ban Stories jsou brýle, které vznikli ve spolupráci s Facebook a obsahují v sobě dvě kamery v přední části  a reproduktory a mikrofony ve stranicích.
Díky tomu lze s Ray Ban Stories natáčet nebo fotografovat, přijímat přes ně hovory z Vašeho telefonu a poslouchat z nich hudbu.

Ray-Ban Stories Meteor je dostupný v široké škále barev, od leskle černé přes leskle hnědou, leskle modrou po lesklou olivovou.
Stejné je to s výběrem slunečních a čirých brýlových čoček - v nabídce jsou sluneční brýlové čočky s hnědým gradálem, sluneční brýlové čočky s klasickou barvou G-15, sluneční modré polarizované brýlové čočky a samozabarvovací brýlové čočky.

 

Navíc jsou brýle Ray-Ban Stories Wayfarer vyráběny tak, aby do nich bylo možno vsadit Vaši dioptrickou korekci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Značka : Ray Ban
Model : Stories Meteor
Barva : Polish Brown

Provedení : Sluneční
Barva brýlových čoček : Hnědý gradient

Možnost vsazení dioptrických skel : ANO

Balení obsahuje
- brýle RayBan Meteor Stories v barvě Polish Brown se slunečními brýlovými čočkami v barvě Hnědá Gradient
- nabíjecí pouzdro
- USB C kabel
- čistící hadřík

Ray Ban je v současné době asi nejznámější značka slunečních brýlí.
Byla založena v roce 1937 společností Bausch & Lomb.
První rozvoj společnosti byl po patentování brýlí Aviator s brýlovýmii čočkami RB-3, které vznikly jako odpověď na požadavků letců americké armády, kteří si stěžovali na časté oslnění slunečními paprsky. Brýle Aviator jsou klasické "pilotky" kapky zlaté barvy. Skla v brýlích byla minerální (skleněná) zelené barvy (označované jako RB3) a poskytovala ochranu před UV zářením  a redukovala intenzitu infračervených (tepelných) paprsků a navozovala tak pocit chladu a komfortu
 

Model Ray Ban Aviator se stal také velmi známým díky generálu Douglas MacArthurovi, osvoboditeli Filipín, který s nimi byl na většině fotografií. Na jeho památku byl pak vyroben speciální limitovaný model s pevnějšími stranicemi, pozlacený a se zrcadlovými dobarvujícími se polarizačními skly, který je mezi sběrateli stále více ceněný. Skutečná mánie tvaru Aviator vypukla po uvedení filmu Top Gun s Tomem Cruisem v hlavní roli.

Ale Aviator není jediný "známý" model Ray Ban - v roce 1952 vytvořil Ray Ban tvar Wayfarer. Jedná se o plastové brýle, které se staly populárnimi ihned při jejich uvedení na trh. Získaly si oblibu mnoha filmových a televizních hvězd a nejznámějších hudebníků. 
Dalšími oblíbenými modely byly RoundMetal, Bohemian, Shooter a další

V roce 1999 společnost Bausch & Lomb prodala značku Ray Ban italské firmě Luxottica Group a od té doby začaly vznikat módnější vyriace tvarů s využitím původních patentovanýcj technologií.

V současné době je pod zanškou Ray Ban prodáváno více jak 200 modelů v mnoha barevných kombinacích..