Novinky

Slavíme první rok. Oslavte ho s námi

Slavíme první rok.

Při retrospektivním pohledu zjišťujeme, že určitě náš první rok nebyl jednoduchý - tady jsou jeho milníky.

 • 2.9.2019 jsme pro Vás otevřeli naši kamennou prodejnu na adrese Zenklova 4/1171 v Praze kousek od metra Palmovka.

 • následně jsme pro Vás spustili náš web www.internetovaoptika.cz. Tyto stránky vznikly původně jako "výkladní skříň" naší kamenné optiky, ale vlivem vládou vyhlášených omezení a částečné karantény jsme se rozhodli tyto stránky spustit jako plnohodnotný e-shop.

 • stali jsme se pro Vás partnery společnosti Uloženka

 • ještě v roce 2019 jsme se jako první v Praze stali autorizovanými prodejci brýlí Osmany Laffita.
  V roce 2020 jsme pro Vás právě v naší kamenné optice uspořádali představení nové kolekce brýlí Osmany Laffita za přítomnosti skvělého designera a úžasného člověka - Osmanyho Laffity. 

 • v době karantény CoVid 19 pro nás byla krize - měli jsme pro Vás sice otevřeno, ale do optiky chodilo naprosté minimum zákazníků. Abychom se z nicnedělání nezbláznili, tak jsme tiskli ochranné štíty pro Ty, kdo je potřebovali. Zdarma, nebo za dodaný materiál.
  Ještě jednou bychom chtěli poděkovat společnosti Průša3D za to, že design štítů vyvinuli a nabídli je nám - amatérským tiskařům - zdarma k dispozici.

 • příběhy začínají různě. Tenhle začal tak, že nás oslovil jeden zákazník s tím, že by moc chtěl stejné brýle jako Matt Damon ve filmu Le Mans 66 - Ford vs. Ferrari a jestli bychom mu je nesehnali. Zjišťovali jsme o nich co se dalo a nakonec jsme je sehnali přes evropské zastoupení společnosti Eof7. A tak začala naše nová činnost - individuální dovoz brýlí z malosériových výrob. Jsme pro Vás schopni zajistit i další individuální značky, jakými jsou například Moscot, nebo Ottica Urbani.

 • díky Vám - naším zákazníkům - jsme se dostali i k Audio Brýlím značky BOSE. Ty můžete koupit jak u nás, tak samozřejmě i u jiných autorizovaných prodejců - prodává je krom nás například Alzai-style, nebo rstore. My Vám do nich rádi vyrobíme dioptrická skla - a to samozřejmě jak do audio brýlí zakoupených u nás, tak i do těch koupených jinde.

 • přivezli jsme pro Vás skvělá pouzdra na brýle od německé značky ANY-DI. Milujeme je pro jejich praktičnost, design a kvalitu zpracování.
 • v průběhu prvního roku naší existence jsme pro Vás spustili ještě další webové projekty, které mají za úkol Vám pomoci se lépe orientovat v problematice oční optiky. Jedná se o
 • a další projekty pro Vás ještě chystáme

Děkujeme Vám všem, že jste u nás nakoupili, nebo jste navštívili některý z našich webů. A protože máme rádi kolem sebe spokojené lidi a krásné věci, připravili jsme si pro Vás dárek

 • slevu 500 kč na pouzdro na brýle od značky Any-Di při osobní návštěvě u nás v optice,
 • slevu 200 kč na pouzdro na brýle od značky Any-Di při nákupu on-line 

Stačí si jen stáhnout voucher a přijít do 30.9.2020 k nám do optiky, nebo do 30.9.2020 použít kód narozeniny

Těšíme se na Vás

Váš optik.studio team

 

Audio Brýle BOSE Frames

Audio Brýle jsou naprosto originální prostředek k poslechu hudby při nutnosti dioptrické korekce, nebo potřebě slunečních brýlí. Jedná se o hybridní spojení Brýlí a Sluchátek.

My jsme se k Audio Brýlím dostali vlastně náhodou - naší obvyklou prodejní náplní jsou brýle, ale jeden náš zákazník si Audio Brýle pořídil jako sluneční a k nám je přinesl, jestli bychom mu je nepředělali na dioptrické sluneční. Byla to pro nás výzva, protože skla do audio brýlí se zpracovávají trochu jinak než obvyklé brýle, ale nic, co bychom nedokázali. 

Ale od té doby se Audio Brýle staly se naším koníčkem. Zaujaly nás jako geniální řešení problému jak kombinovat brýle a sluchátka a my si uvědomili, že pokud o Audio Brýlích vlastně moc nevíme my, tak o nich asi nebude vědět ani většina z Vás. A  rozhodli jsme se to změnit. 

Prohledali jsme internet a zjistili, že existuje několik různých řešení přenosu zvuku prostřednictvím Audio Brýlí. Zaměřili jsme se na rozdíly mezi jednotlivými technologiemi a pak se z nás stali pokusní králíci. Pořídili jsme vzorky různých řešení a to jak od zavedených výrobců, tak od StartUpů abychom nezávisle otestovali jejich kvalitu. 

Zjišťovali jsme sami na sobě nejen jak brýle sedí, jak sluší, jak fungují, jak je složité se k nim připojit telefonem, ale také z jakého materiálu jsou vyrobeny, jestli jsou stejně pohodlné jako běžné brýle,  jestli se dají upravovat na různé hlavy a také jestli se do nich dají vsadit dioptrická skla,

Pak jsme zahájili další kolo, ve kterém jsme požádali naše známé o jejich názor na Audio Brýle a to nejen po stránce designu, ale i pocitu z reprodukované hudby. V těchto našich "nezávislých" testech nejlépe vycházely Audio Brýle BOSE Frames. 

Oslovili jsme proto dovozce Audio Brýlí BOSE Frames do ČR společnost BaSys a nyní Vám můžeme s radostí oznámit, že jsme se stali Autorizovaným prodejcem Audio Brýlí BOSE

Spustili jsme pro Vás projekt www.audio-bryle.cz, kterým bychom Vám chtěli přiblížit Audio Brýle. A také nabídnout Vám Audio Brýle. Ideálně nejen jako sluneční, ale i s možností výměny slunečních skel za dioptrické.  

Jste fanoušky automobilismu? Líbil se Vám film Le Mans 66? Chtěli byste stejné brýle jako měl ve filmu Mat Damon? Není problém.

Jste fanoušky automobilismu? Líbil se Vám film Le Mans 66? Chtěli byste stejné brýle jako měl ve filmu Mat Damon? Není problém.

Při pohledu na tvář Matta Damona v roli Carrolla Shelbyho ve filmu LeMans 66 -  Ford vs. Ferrari jsou nezaměnitelným doplňkem jeho sluneční brýle Beacon 1020 od firmy Entourage 7.

Chcete mít stejné brýle? Není problém. Přijďte si pro ně k nám do Optik Studio Jana Čížková. Přivezli jsme pro Vás 3 kusy a poslední z nich je ještě momentálně na prodej.

Nenechte se zmást kopiemi - skutečné sluneční brýle Entourage of 7 poznáte podle dvou hracích kostek na každé stranici brýlí. Součet čísel na kostkách je vždy šťastná 7.

Exkluzivní brýle Entourage of 7 jsou vyráběny z japonského acetátu vyrobeného z bavlny a každé brýle jsou dodávány ve skládacím koženém pouzdře.

Entourage of 7 není rozhodně žádný nováček v oboru brýlí do filmu - jejich brýle nosí například také Michael Douglas v seriálu Kominského metoda.

Do České republiky docestovalo oficiálními kanály 7 kousků těchto ikonických brýlí Beacon 1020 od společnosti Entourage of 7 a z toho jsme měli 3 kusy my. Přijďte se na ně podívat co nejdříve, než se vyprodají, další už nebudou. 

A co dělat až my brýle vyprodáme? Musíte se podívat po internetu - zatím jsou dostupné ještě třeba na téhle adrese  

 

Pouzdro na brýle Ani - Di

Přivezli jsme pro Vás kolekci pouzder na brýle od německé návrhářky ANY-DI. Její pouzdra "suncovers" mají nápad, jsou elegantní a přitom jednoduchá, vyrobená ručně z kvalitních materiálů a s láskou. Jestli nechcete ničit Vaše brýle nošením ve vlasech, nebo volně v kabelce, tak tohle je ta správná volba.

Pouzdra na brýle ANY DI nabízí mnoho způsobů nošení a záleží jen na Vás, pro který z nich se rozhodnete.

Ať už milujete okázalost, nebo jednoduchost, můžete vždy nosit Vaše brýle bezpečně v pouzdře na brýle od ANY DI.
A je jedno, jestli ho nosíte připnuté na kabelce, nebo jen tak na poutku Vašich džín. 

Pouzdro na brýle ANY DI je vždy elegantní, chrání Vaše brýle před poškrábáním a zabírá jen velmi málo místa. Díky pouzdru na brýle Ani-Di jsou Vaše brýle vždy po ruce.

Použití pozdra na brýle je prosté - brýle sundáte z obličeje, vložíte do pouzdra ANY DI, zajistíte je patentkou, zavřete stranice a je to.

Pouzdro na brýle ANY DI je určený téměř pro všechny tvary a velikosti brýlí.

Pro více informací a kompletní nabídku se podívejte zde na našem webu www.internetovaoptika.cz, přijďte podívat k nám do optik.studio Jany Čížkovéna pražskou Palmovku, nebo navštivte web www.pouzdro-na-bryle.cz vytvořený speciálně o brýlových pouzdrech ANY-DI.

Slhouette T.M.A. - legenda zrozená před 20 lety

Rakouská společnost Silhouette sice začala svou výrobu v roce 1964, ale před 20 lety přivedla na trh legendární brýle T.M.A. - Titan Minimal Art, které změnily svět vrtaných brýlí. A k tomuto výročí pro Vás Silhouette připravila výroční kolekci.

 

Vrtané brýle Silhouette Titan Minimal Art se řadí mezi nejlehčí brýle na světě - váží bez skel 1.8 gramů, což je asi tolik jako jedna karta ze standardního karetního balíčku. Dvě takové obruby Silhouette pak váží stejně, jako jeden kancelářský papír velikosti A4.

Vrtané brýle Silhouette Titan Minimal Art získaly mnoho ocenění a to jak v odborných soutěžích, tak i v designových soutěžích. Z poslední doby to bylo například ocenění Red dot design award, German design award nebo IF design award. 

K výročí 20 let výroby legendárních vrtaných brýlí Silhouette Titan Minimal Art byla vyrobena kolekce čtyř unikátních modelů, které kombinují všechny výhody ikonických brýlí Silhouette Titan Minimal Art, zejména lehkost a jemnost vrtaných brýlí s neviditelnou (průhlednou) plastovou očnicí s metalicky pokoveným povrchem.

Limitovaná edice Silhouette TMA 20 je k vidění pouze ve vybraných očních optikách a optik.studio Jana Čížková mezi ně patří.

Přijďte si k nám vyzkoušet unikátní modely brýlí Silhouette T.M.A. 20